• samochody
  • 0

Cabrio

Cabrio

Pojęcie kabriolet w dziedzinie motoryzacji to powszechnie znany termin, który rozpoznaje i utożsamia z konkretnym typem pojazdów mechanicznych, najczęściej luksusowo prezentujących się, praktycznie każdy, nawet zupełny laik w branży samochodowej. Design cabrio, jak często skrótowo określa się kabriolety cechuje auta o automatycznie otwieranychfotele do salonu dachach, które nie są charakterystycznie usztywnione jak ma to miejsce z reguły w pojazdach indywidualnego użytku.
Kabriolety mają zwłaszcza wytrzymałą konstrukcję i to jest chyba ich największych atutem. Są one wzmacniane na tyle, żeby bez większych trudności mogły łączyć w sobie kwestie z jednej strony estetycznego wyglądu, a z drugiej funkcjonalności oraz użyteczności ich zastosowania na co dzień, a nie jedynie na specjalne okazje. Co więcej, tradycyjny wóz w stylu cabrio damy radę odróżnić nie tylko po jego otwartej przestrzeni dachowej, ale również wielu innych szczególikach, które stanowią typowe detale wyróżniające kabriolety. Mowa tu między innymi o niewystępowaniu słupków przy drzwiach.

Słupek pojawia się tylko przy pierwszych drzwiach i na tym koniec, co wynika z faktu, że tej kategorii elementy konstrukcyjne w klasycznych kabrioletach po prostu nie są zupełnie potrzebne.
Warto także wspomnieć jeszcze kilka cech typowych dla dachu cabrio. Jest on przeważnie miękki konstrukcyjnie, a to wszystko za sprawą odpowiednio dobranych materiałów wytwórczych, które wykorzystuje się właśnie w standardowych cabrio i jest to celowe, aby ową miękkość często ruchomego dachu móc zastosować. W grę wchodzi tworzywo konstrukcyjne, jakiesznury bawełniane jest przede wszystkim odporne na uszkodzenia mechaniczne, ale też bardzo niepodatne na negatywne działanie czynników atmosferycznych.
Artykuł dzięki: Kawa włoska