• auta
  • motoryzacja
  • 0

Coupe

Coupe

Jednym z charakterystycznych rodzajów stylu pojazdu mechanicznego okazuje się powszechnie znany coupe. Jest to typ bazujący na konstrukcji dwudrzwiowej, który odznacza się sportowym designem. W głównej mierze chodzi o to, że coupe w zestawieniu z innymi wariantami jest przede wszystkim świetny pod kątem technicznych parametrów, bowiem dysponuje wyjątkowo silnym motorem napędzającym.
Warto podczas omawiania modeli coupe wspomnieć o tym, że jest szereg różnorodnych marek, które od lat wypuszczają na rynek motoryzacyjny bardzo rozległą gamę rozmaitych tego typu pojazdów.

Wśród modnych coupe znajduje się między innymi Nissan 350Z czy Nissan 370Z, a także Porsche 911. Podczas charakteryzowania samochodów coupe, nie można nie wspomnieć, iż jest to auto skonstruowane na bazie klasycznego sedana. Jako swego rodzaju wzór może w tym wypadku posłużyć tradycyjny model sedana, a mianowicie Peugeot 406 czy też Peugeot 407, albo chociażby Renault Laguna. Niekiedy coupe są tworzone także w oparciu o tradycyjne konstrukcje hatchbackowe. W tym wariancie wyszczególnia się na przykład Hondę Civic, czy też Renault Megane.
Przejdźmy teraz na moment do głównych różnic w zakresie designu cechującego typowe hatchbacki czy sedany a omawiane tu modele jakimi są coupe. Samochody hatchbackowe wyróżniają się posiadaniem dwóchusługi koparkami lubelskie drzwi bądź są to warianty trzydrzwiowe, zaś ich szyba umiejscowiona z tyłu ma płaski kształt, a także opada delikatnie w kierunku tylnym, więc dlatego całość maszyny wydaje się mieć delikatny, łagodny kąt.
Artykuł dzięki: tokoferol