• motoryzacja
  • 0

Kombi

Kombi

Na czym opiera się konstrukcja jednego z najpowszechniejszych typów pojazdów samochodowych? Wszystkiego, co najważniejsze odnośnie kombi dowiesz się bezpośrednio z naszego poradnika stanowiącegołyżki wysokiego wysypu zarazem kompendium wiedzy w pigułce. Szczegóły w dalszych fragmentach.
Jako kombi rozumie się charakterystyczny model auta tworzony w oparciu o podstawę sedana. Jest to coś na wzór sedana, ale o innej estetyce. W grę wchodzi tu przede wszystkim swoista dwubryłowość, więc nie ma mowy o osobnej przestrzeni bagażowej. Co więcej, warto również dodać, że samochód odznacza się specyficzną wysokością jaka jest zachowana w charakterystyczny sposób, to jest od końca i z boku. Ponadto, symbolem tradycyjnego kombi jest umieszczenie dodatkowej, trzeciej z kolei szyby, która znajduje się tuż za tylnymi drzwiami.

Do grupy reprezentantów kombi zalicza się między innymi Opel Vectra, BMW z serii 3 i 5, Honde Accord, Volkswagena Passata, czy Audi A4 oraz A6. Musimy także wspomnieć o tym, że kombi wielokrotnie konstruowane jest w oparciu o punkt bazowy jakim są standardowe hatchbacki. W grę wchodzi tu Ford Focus, Volkswagen Golf, a także Opel Astra. Co więcej, nie zapominajmy, że znakiem szczególnym typowego kombi jest przestrzeń bagażowa oraz powierzchnia wewnątrz przeznaczona dla pasażerów. W pierwowzorze jest onaokna aluminiowe Zielona Góra taka sama jak w sedanach klasycznych, jednak dodatkowo ma delikatnie poszerzoną przestrzeń bagażową. Kombi są mocno polecane rodzinom wielodzietnym, zwłaszcza z trojgiem dzieci bądź jeszcze większą liczbą potomstwa. To funkcjonalne i komfortowe samochody doskonale nadające się do użytku na co dzień.
Artykuł dzięki: okna drewniane Zielona Góra