• motoryzacja
  • 0

Liftback

Liftback

Sedan, kombi, a może hatchback? Te pojęcia motoryzacyjne bez wątpienia obiły Ci się już niegdyś o uszy, ale czy równie powszechnie znanym terminem jest dla Ciebie również i liftback? Jeżeli nie, to czas najwyższy to zmienić. Zapraszamy do poczytania naszej lektury poświęconej temu rodzajowi pojazdów.wanny z hydromasażem Więcej w poniższych fragmentach.
Jako liftback rozumie się grupę samochodów jakie są mocno zbliżone swym designem do aut typu sedan, ale jest między nimi taka różnica, że szyba tylna wraz z bagażnikiem prezentuje się jako element otwieralny. Pozwala to przede wszystkim na to, aby otworzyć pełny tył auta, więc bez trudu dajemy radę uzyskać większą przestrzeń bagażową, czyli możemy swobodnie pakować kolejne przedmioty, do czego niestety nierzadko nie ma sposobności w przypadku ograniczonego powierzchnią bagażową sedanu.
Do klasycznych modeli liftback zalicza się między innymi Opel Vectra, Toyota Avensis, Ford Mondeo czy też Mazda 6. Cechą typową dla tradycyjnego pojazdu w stylu liftback okazuje się jego tylna wycieraczka, jakiej nie ma nigdy w autach w rodzaju sedan.

Co więcej, jako swego typu znak szczególny uznaje się nieco bardziej odchyloną tylną szybę. Taka linia szyby w liftbackach wpływa w dużym stopniu napsycholog dzieciecy szczecin ogólną krótszą bryłę bagażnika. Można także wspomnieć, że liftback wyróżnia się połączeniem z jednej strony wariantu sedana, a z drugiej ma również wiele cech typowych dla kombi. Poza tym, nie zapominajmy i o tym, iż zachowana zostaje jego klasyczna linia, jaka sprawia, że liftbacka nie pomylimy nigdy z sedanem.
Artykuł dzięki: Hurtownia kosmetyków