• motoryzacja
  • 0

Samochód osoby z niepełnosprawności – wymogi

Samochód osoby z niepełnosprawności – wymogi

Jak wspomnieliśmy już na niniejszym serwisie, w innym z naszych poradników, nawet osoba,produkcja komponentów która jest uznana za niepełnosprawnego i wykazuje jakieś konkretne upośledzenie, ma prawo przemieszczać się samochodem. Do tego niezbędne jest jednakże wykazanie, iż dysponuje przede wszystkim stosownie przystosowanym pojazdem mechanicznym.
Generalnie jest wiele rozmaitych schorzeń, które uniemożliwiają ludziom prowadzenie pojazdów mechanicznych i to wynika głównie z ich braku świadomości – upośledzenia mentalne- ale też z braku sprawności do tego stopnia, że stanowiliby oni za kierownicą zarówno zagrożenie dla siebie samego, jak i dla innych członków ruchu drogowego. Warto wiedzieć jednak, że spore grono wśród niepełnosprawnych w naszym kraju normalnie jeździ autem indywidualnym, a wszystko dlatego, że wyposażyli się w specjalnie przystosowane do tego maszyny.

Wspomagające niepełnosprawnych zmotoryzowanych będą bez wątpienia systemy mające ułatwiać standardowe wsiadanie i sprawne wysiadanie z wozu. Na pewno przydatne okazują się także specjalnie montowane w takich autach mechanizmy sterowania, jakie są po to przewidziane, żeby zmotoryzowany mógł bez trudu kontrolować auto, niezależnie od tego, jakie ma dysfunkcje utrudniające mu funkcjonowanie. Ułatwieniem i na pewno znaczącą poprawą komfortu jest bezsprzęgłowa skrzynia biegów manualna. Mechanizmem sterującym, który jest specjalistycznie przystosowany do jazdypomoc informatyczna Warszawa osób niepełnosprawnych na pewno będzie też ręczny gaz. Kolejne uproszczenie to taka konstrukcja pojazdu, aby nie było trudności z umieszczeniem w nim systemów do mocowania wózków inwalidzkich na stałe, bądź wydzielenie odpowiedniej przestrzeni do transportowania tego typu sprzętu medycznego.
Artykuł dzięki: tani nocleg w Karwi

Related Posts

Coupe

Coupe

  • 0
Liftback

Liftback

  • 0
Sedan

Sedan

  • 0