• auta
  • 0

Wymiana opon na zimowe

Wymiana opon na zimowe

Kiedy wielkimi krokami zbliża się sezon zimowy, prawie każdy kierowca w Polsce decyduje się na odwiedzenie punktu serwisowego, gdzie zmienione zostaną opony jego samochodu z tak zwanych letnich na tak zwane zimowe. Badania pokazują jednoznacznie, że zmotoryzowani w naszym kraju stanowią odpowiedzialnychsklep z meblami tapicerowanymi kierowców, dbających o to, aby przed nadejściem intensywnych opadów śniegu być przygotowanym na najgorsze z możliwych warunków pogodowych.
Zimówki to nie jest jedynie profilaktyka, co pokazują wyraźnie wypadki z udziałem kierowców nierozsądnych jeżdżących non stop na letnich oponach.

Dzięki oponom zimowym nie ma mowy o tym, żeby auto nie miało zapewnionej większej przyczepności do podłoża, oczywiście nie eliminuje to przypadku wpadnięcia w poślizg, ale na pewno ryzyko z tym związane jest dużo mniejsze, niż kiedy decydujemy się na inwestycję w opony zimowe. Co więcej, jedziemy bezpiecznie nie tylko dla siebie samych i przewożonych przez nas pasażerów, ale także w stosunku do innych uczestników ruchu drogowego, którym nie zagrażamy. Warto wiedzieć, że nie ma oficjalnie żadnej ustawy z zakresu ruchu drogowego, która wiązałaby się z obowiązkiem zastosowania typowo zimowego ogumienia w sezonie zimowym, ale zdecydowanie zaleca się ten zabieg, który wcale nie musi być horrendalnie drogi, a stanowi skuteczną i sprawdzoną asekurację oraz przejaw zdrowego rozsądku i odpowiedzialności kierowcy. Jako ciekawostkę podajemy fakt, że w Polsce owszem – brak specjalnego wymogu względem zimowek – aletanie ładowarki kołowe w wielu innych krajach europejskich jest to przymusowy zabieg, mimo że w sezonie typowo zimowy warunki atmosferyczne są tam nierzadko dużo lepsze niż w Polsce.
Artykuł dzięki: chemia samochodowa

Related Posts

Coupe

Coupe

  • 0
Roadster

Roadster

  • 0
SUV

SUV

  • 0